Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2018, 00:00

Ceny bytov v Bratislave dorovnali české Brno

Rast cien u slovenských susedov bol dokonca najvyšší v celej Európskej únii.

Ceny bytov v Bratislave dorovnali české Brno
Zdroj: Marek Kmeť

Najhoršia dostupnosť bývania či výrazný rast cien v poslednom roku. Aj toto má Bratislava v porovnaní s Prahou spoločné. Nájdu sa však aj rozdiely. Hlavné mesto Česka totiž má o takmer tretinu drahšie byty.


Ceny nehnuteľností rastú v celej Európskej únii, avšak mnohé z krajín na konci minulého roka už zaznamenali spomalenie rastu, vrátane Slovenska. No v susednej Českej republike ceny bývania rástli omnoho výraznejšie. Na obidvoch realitných trhoch má výsadné postavenie hlavné mesto. Bratislava a aj Praha sa výrazne odlišujú cenami bytov a developerskou aktivitou od ostatných miest. Vyplýva to z najnovšej analýzy portálu Nehnuteľnosti.sk. Ako uvádza analytik tohto portálu Martin Lazík, „súčasný stav cien pre porovnateľné nehnuteľnosti a lokality vychádza v hlavnom meste Česka o 20 až 30 percent drahšie ako v Bratislave.“ P

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.