Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2018, 00:00

Slovenský Ceed má Kii dopomôcť k rekordným predajom

  • S úspešným modelom prišiel výrobca zabodovať na európsky trh už v roku 2006.
  • Od jeho uvedenia sa v Žiline vyrobilo takmer 1,3 milióna kusov a podľa vedenia spoločnosti stojí práve tento model za úspešným rastom predajov.
Slovenský Ceed má Kii dopomôcť k rekordným predajom
Zdroj: Kia

Prvý závod v Európe, a zatiaľ aj posledný, vybudovala kórejská automobilka Kia v Žiline už v roku 2006. Vtedy sa rozhodla, že zabojuje o Európu, čo sa jej koniec koncov darí.

Na európskom trhu v predajoch totiž už desať rokov za sebou rastie. Aby však zaujala, musela vytiahnuť kaliber cielený na masy. Zrejme zvolila správne, keďže išlo o prvú generáciu modelu cee’d.

To, že bol nástup modelov úspešný, dokazuje aj nástup druhej a tretej generácie so šesťročnými odstupmi. „Kia Ceed je viac ako desať rokov základným pilierom trvalého rastu značky v celej Európe.

Bola vytvorená pre európskych zákazníkov a jej uvedenie predstavovalo pre spoločnosť Kia prelomový moment,“ uviedol na ženevskom autosalóne Michael Cole, výkonný riaditeľ Kia Motors Europe. Prelomový moment v etablovaní sa na trhoch pre značku rozhodne cee’d znamenal. V Žiline sa ich vyrobilo takmer 1,3 milióna kusov.

Rastúce podiely
Ako potvrdil Cole, od modelu Ceed si teraz firma sľubuje

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.