Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2018, 00:00

Sever Slovenska získa nové vlaky

Tender získala Poórova ŽOS Trnava a česká Škoda Transportation. Všetky súpravy majú dodať do piatich rokov.

Sever Slovenska získa nové vlaky
Zdroj: Škoda Transportation

Žilinský kraj dostane nové vlaky. Železničná spoločnosť Slovensko totiž podpísala kontrakt s českou Škoda Transportation na dodávku 25 elektrických jednotiek v celkovej hodnote 160 miliónov eur.
Obe firmy tak uspeli v dosiaľ najväčšom tendri od vzniku štátneho dopravcu. Nové vlaky budú financované z fondov Európskej únie prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020, zo štátneho rozpočtu a z vlastných zdrojov.


Stavili na kvalitu
Nové elektrické jednotky podľa hovorcu slovenských železníc Tomáš Kováča nasadia do regionálnej dopravy na elektrifikovaných tratiach na rýchlosť 160 kilometrov za hodinu. „Našej spoločnosti budú dodané do 24 mesiacov od nadobudnutia účinnosti zmluvy v dvoch verziách, tej kratšej s dĺžkou 80 metrov a s kapacitou 247 sediacich cestujúcich, 13 kusov, a dlhšej 106-metrovej, ktorá má kapacitu 343 sediacich cestujúcich, 12 kusov,“ u

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.