Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2018, 00:00

Vítkovice Heavy Machinery čaká zmena, pomôže Strnad

Jaroslav Strnad
Zdroj: MAFRA/Michal Šula

Zo zložitej situácie, keď firma nemá peniaze na prefinancovanie výroby, má spoločnosti Vítkovice Heavy Machinery pomôcť zakladateľ spoločnosti Czechoslovak Group Jaroslav Strnad. Firma požiadala súd o schválenie reorganizácie. Strnad za pomoc získa 51 percent akcií.

Veritelia s podporou

Na jeseň nevyplatené mzdy, v zime priškrtená výroba a zamestnanci čakajúci na zavolanie doma s 80 percentami platu. Tak vyzerá súčasná situácia spoločnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM), prioritnej firmy vítkovického strojárskeho impéria Jána Svetlíka. 

To sa zrejme čoskoro zmení. Vítkoviciam má pomôcť Jaroslav Strnad, zakladateľ spoločnosti Czechoslovak Group. Tú pred časom odovzdal synovi. V spoločnosti Vítkovice Heavy Machinery sa Jaroslav Strnad angažuje prostredníctvom firmy SPV-VTK. „V piatok 9. marca 2018 bol dlžníkom na insolvenčný súd v Ostrave odoslaný insolvenčný návrh spolu s návrhom na reorganizáciu, v rámci ktorej by došlo k očisteniu VHM od existujúcich dlhov a zabezpečeniu prevádzkového fina

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.