Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2018, 16:38

Na Slovensko príde ďalší letecký prepravca, rozhodli o tom ľudia v hlasovaní

Spoločnosť Eurowings ukončila hlasovanie, v ktorom verejnosť rozhodla o víťazovi.

Na Slovensko príde ďalší letecký prepravca, rozhodli o tom ľudia v hlasovaní
Zdroj: Facebook/Eurowings

Košice sa stali víťazom hlasovania leteckej spoločnosti Eurowings. Nízkonákladový dopravca Eurowings zverejnil na svojom webe anketu, v ktorej sa pýtal ľudí, aké mesto by mali zaradiť do svojho letového poriadku pre zimu 2018/2019. Medzi šesticou finalistov boli aj Košice.

Spolu s Košicami súťažia aj dánsky Aarhus, írsky Cork, Friedrichshafen v Nemecku, slovinská Ľubľana a Stavanger v Nórsku.

Ku každému mestu aerolínie pridali aj video, v ktorom popisujú tri dôvody, prečo by bolo zaujímavé dané mesto (a jeho okolie). Pri Košiciach uvádzajú Spišský hrad, Dobšinskú ľadovú jaskyňu a jazero Ružín.

Na Slovensko tento dopravca vlastnený spoločnosťou Lufthansa aktuálne nelieta. Lietajú však z Budapešti, Viedne aj Prahy.

Podľa zverejnených informácií, nie je zatiaľ jasné, kam sa bude z metropoly východného Slovenska lietať.

Eurowings však neprevádzkuje len krátke lety v rámci Európy, ako napríklad Ryanair. Nemecký prepravca lieta do celého sveta – do Bangkoku, mexického Cancúnu, Kapského mesta, či do Las Vegas a na Miami.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.