Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2018, 00:00

Národný dopravca pýta viac peňazí na trate

Doprava, Budovanie železníc je podľa ZSSK pomalé. Zaostávame najmä v investíciách do infraštruktúry.

Národný dopravca pýta viac peňazí na trate
Zdroj: Pavol Funtál

Žiadne nové železničné trate, pomalá modernizácia či nulové investície do koľajovej dopravy v mestách a následný kolaps autodopravy. Takto vidia železničnú infraštruktúru na Slovensku zástupcovia španielskych, švajčiarskych aj slovenských osobných vlakových dopravcov. „Pridávanie ďalších cestných pruhov nie je možné, no napriek tomu investície do koľajovej dopravy stagnujú,“ tvrdí predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko Filip Hlubocký.

Podľa honorárneho viceprezidenta medzinárodnej spoločnosti zaoberajúcej sa koľajovou dopravou Union Internationale des Transport Publics a predsedu Inštitútu verejnej dopravy Mareka Modranského ide zo štátneho balíka na verejnú dopravu 570 miliónov eur, no tie sa využívajú len na krytie priamych nákladov a takmer nič na znižovanie individuálnej automobilovej dopravy. „Rozvíjanie len motorovej dopravy je neplnenie zvereného politického mandátu,“ hovorí Modranský.

Slabé financovanie
Z celkového balíka financií

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.