Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2018, 00:00

Konkurz na Rapid sa komplikuje, schôdza môže byť až o rok

Ak chcú byť klienti zastúpení vo veriteľskom výbore, prihlášku musia odoslať do štvrtka.

Konkurz na Rapid sa komplikuje, schôdza môže byť až o rok
Zdroj: TASR

Klienti skrachovanej košickej poisťovne Rapid life majú už len pár hodín na prihlásenie sa do konkurzu. Prihlášky by mali byť odoslané najneskôr zajtra. Poistenci, ktorí sa prihlásia po tomto termíne, si síce budú môcť uplatňovať svoje nároky, no prídu o právo hlasovať na veriteľskej schôdzi. Prihláška musí byť podaná na zákonnom tlačive konkurznému správcovi. Tu však došlo k zmene. Okresný súd nahradil doterajšiu správkyňu Danu Husťákovú novým správcom – Martinom Morochovičom. Prihlášky už treba zaslať na jeho adresu.

Ďalšie komplikácie

Riaditeľ Spotrebiteľského Centra Miroslav Antoňak, ktorý zastupuje 4 900 klientov, nie je zo zmeny nadšený. „Nie je to úplne štandardné. Ľudia, ktorí ešte nestihli odoslať prihlášku, ju musia poslať na novú adresu. Nový správca sa musí oboznámiť s celým prípadom.“ Podľa Antoňaka sa tiež nedá vylúčiť, že pre komplikovanú situáciu sa budú opäť meniť správcovia. „Pri zachovaní súčasného vývoja sa môžeme dostať do stavu, že zasadnutie veriteľského výboru bude až o rok.“ Ver

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.