Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.03.2018, 00:00

Kasárne hľadajú svoju novú tvár

Nevyužitý objekt neďaleko Obchodnej ulice desaťročia chátra. Rezort kultúry ho nevyužíva.

Kasárne hľadajú svoju novú tvár
Zdroj: ITB

Študenti architektúry v hlavnom meste vyzývajú rezort kultúry na diskusiu o Hurbanových kasárňach v centre Bratislavy pri Obchodnej ulici. Prebývanie vojakov v tomto objekte totiž vystriedala prázdnota a budovy postupne chátrajú. Objekt, ktorý momentálne spravuje ministerstvo kultúry, sa tak stáva realitnou opachou, ktorá nie je pekná na pohľad a centru mesta je na škodu. Študenti Slovenskej technickej univerzity preto vytvorili 120 návrhov, ako by sa lukratívny priestor mohol zmeniť.


Názor verejnosti nepodstatný
„Budova v súčasnosti len prežíva a nie je extra udržiavaná,“ tvrdí pre HN architekt a predstaviteľ ITB Developmentu Tomáš Šebo, ktorý spolupracoval na zadaniach pre študentov. Zámerom bolo preskúmať možnosti zveľadenia tejto lokality. Mladí ľudia tak ukázali, čo si dokážu predstaviť pre doriešenie tohto objektu. „Faktom je, že teraz sa pripravuje nová náplň pre tento areál v rezorte kultúry. Chystá sa tu niečo, čo bude mať veľký dosah na cel

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.