Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2018, 00:00

Česi kúpili v Dubnici park za milióny eur

Obchod zatiaľ patrí k najväčším industriálnym transakciám v tomto roku.

Česi kúpili v Dubnici park za milióny eur
Zdroj: Reuters

Takmer 40 miliónov eur. To je cena zatiaľ najväčšieho industriálneho obchodu v tomto roku. Priemyselný park v Dubnici nad Váhom, v ktorom sa nachádzajú zahraniční hráči ako Continental či Heineken, tak po dvoch rokoch od svojho dokončenia mení majiteľa. Novým vlastníkom je ČS nemovitostní fond.


Najmä medzinárodné firmy
Park v Dubnici je pomerne nové logistické centrum, ktoré stavala firma Goldbeck pre doterajšieho vlastníka, developerskú a investičnú spoločnosť Invest4SEE. „Sme radi, že sa nám podarilo nájsť významného investora v podobe českého realitného fondu. Zahraniční investori stále vidia v segmente komerčných nehnuteľností veľký potenciál pre zhodnotenie svojej investície,“ hovorí Marián Mlynárik, riaditeľ predaja investičných nehnuteľností firmy CBRE, ktorá zastupovala predajcu.


Park sa skladá z kancelárskych, technických a zo skladových priestorov v celkovej prenajímateľnej ploche 89,4 tisíca štvorcových metrov. V súčasnosti v ňom sídlia štyri medzinárodné firmy. Najväčším nájomníkom je svetový výrobca pneumatík a dodávateľ technologických riešení pre automobilový priemysel Continental. Táto nemecká firma teda zaberá väčšinu prenajímateľnej plochy. „Akvizície tejto novo postavenej nehnuteľnosti a dlhodobý vzťah Continentalu predstavuje pre náš fond nadpriemerný výnos zaistený na dlhý čas, silné záruky a vysoký potenciál,“ doplňuje Tomáš Jandík, člen predstavenstva fondu Reico Českej sporiteľne. Medzi ďalších nájomcov sa radí švajčiarska dopravná a logistická spoločnosť Kuehne + Nagel. Svoju plochu v Dubnici však zaberá aj potravinový reťazec Lidl a holandská pivovarnícka skupina Heineken.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.