Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2018, 00:00

Česi kúpili v Dubnici park za milióny eur

Obchod zatiaľ patrí k najväčším industriálnym transakciám v tomto roku.

Česi kúpili v Dubnici park za milióny eur
Zdroj: Reuters

Takmer 40 miliónov eur. To je cena zatiaľ najväčšieho industriálneho obchodu v tomto roku. Priemyselný park v Dubnici nad Váhom, v ktorom sa nachádzajú zahraniční hráči ako Continental či Heineken, tak po dvoch rokoch od svojho dokončenia mení majiteľa. Novým vlastníkom je ČS nemovitostní fond.


Najmä medzinárodné firmy
Park v Dubnici je pomerne nové logistické centrum, ktoré stavala firma Goldbeck pre doterajšieho vlastníka, developerskú a investičnú spoločnosť Invest4SEE. „Sme radi, že sa nám podarilo nájsť významného investora v podobe českého realitného fondu. Zahraniční investori stále vidia v segmente komerčných nehnuteľností veľký potenciál pre zhodnotenie svojej investície,“ hovorí Marián Mlynárik, riaditeľ predaja investičných nehnuteľností firmy CBRE, ktorá zastupovala predajcu.


Park sa skladá z kancelárskych, technických a zo skladových priestorov v celkovej prenajímateľnej ploche 89,4 tisíca štvorcových metrov. V súčasnosti v ňom sídlia štyri medzinárodné firmy. Najväčším nájomníkom je svetový výrobca pneumatík a dodávateľ technologických riešení pre automobilový priemysel Continental. Táto nemecká firma teda zaberá väčšinu prenajímateľnej plochy. „Akvizície tejto novo postavenej nehnuteľnosti a dlhodobý vzťah Continentalu predstavuje pre náš fond nadpriemerný výnos zaistený na dlhý čas, silné záruky a vysoký potenciál,“ doplňuje Tomáš Jandík, člen predstavenstva fondu Reico Českej sporiteľne. Medzi ďalších nájomcov sa radí švajčiarska dopravná a logistická spoločnosť Kuehne + Nagel. Svoju plochu v Dubnici však zaberá aj potravinový reťazec Lidl a holandská pivovarnícka skupina Heineken.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.