Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2018, 16:53

Najvyšší počet leteckých liniek, Bratislavské letisko prepisuje svoju históriu

Cestujúci si budú môcť vybrať zo 49 pravidelných liniek.

Najvyšší počet leteckých liniek, Bratislavské letisko prepisuje svoju históriu
Zdroj: Archív HN

Počas leta budú letecké spoločnosti prevádzkovať z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave najvyšší počet pravidelných liniek v celej histórii letiska. Cestujúci si budú môcť vybrať zo 49 pravidelných liniek do 45 destinácií v 23 krajinách, informovalo Bratislavské letisko vo svojej tlačovej správe.

Letný letový poriadok začne platiť už od nedele 25. marca. Počas neho bude otvorených až deväť úplne nových pravidelných liniek.  

„Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave pribúda počas letného letového poriadku, ktorý vstupuje do platnosti v nedeľu, až 9 úplne nových leteckých liniek. Šesť nových liniek bude prevádzkovať spoločnosť Ryanair (Malta, Burgas, Pafos, Solún/Thessaloniki, Eindhoven, Dalaman), novú dennú linku do Londýna-Lutonu spustí spoločnosť Wizz Air, a privítame aj úplne novú leteckú spoločnosť Georgian Airways, ktorá začne prevádzkovať linku do Tbilisi v Gruzínsku ,“ zhrnul generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec.

„V porovnaní s minuloročným letovým poriadkom je novou i linka do Bologne v Taliansku (Ryanair), ktorá je v prevádzke len od vlaňajšieho októbra, a novou je tiež linka do Katanie na Sicílii, kam začne v júni lietať spoločnosť Smartwings,“ doplnil Pojedinec.

„V roku 2018 tak môžu cestujúci využiť z Bratislavy až 49 pravidelných liniek do 45 pravidelných destinácií, čo je najvyšší počet pravidelných liniek od vzniku letiska v roku 1951. Plánované sú navyše i desiatky nepravidelných dovolenkových charterových letov, ktoré si objednávajú cestovné kancelárie,“ uzavrel Pojedinec. 

Pred týždňom oznámil írsky nízkonákladový letecký prepravca Ryanair, že zavádza novú leteckú linku do tureckého Dalamanu. Lietať z Bratislavy do Turecka sa začne od 28. júna 2018 s frekvenciou jedenkrát týždenne, každý štvrtok, píše sa v tlačovej správe spoločnosti.

 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.