Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2018, 00:00

Banky musia kvôli smernici prehodnocovať produkty

Smernica PSD2 môže znamenať novú podobu internetového bankovníctva.

Otvorenie ekosystémov bánk či nové možnosti pre internetbanking a množstvo šancí pre takzvané fintechy, to všetko prináša od januára európska smernica PSD2. Na túto tému zorganizovalo minulý štvrtok Združenie pre bankové karty v spolupráci s Hospodárskymi novinami konferenciu na tému PSD2 v praxi.


Zvýši sa konkurencia
Európska smernica PSD2 o platobných službách začala platiť na Slovensku od januára. Má priniesť viac konkurencie pri platbách a umožniť vstup novým hráčom na finančný trh. Bankám tak budú môcť konkurovať malé finančno-technologické firmy, ale aj veľké IT giganty ako Google či Facebook. Finančné domy totiž budú musieť otvoriť svoje platobné prostredia aj pre tretích hráčov, a to môžu byť aj iné banky či nebankovky. Klienti budú mať efektívnejší a prehľadnejší prístup k

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.