Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2018, 00:00

Banky musia kvôli smernici prehodnocovať produkty

Smernica PSD2 môže znamenať novú podobu internetového bankovníctva.

Otvorenie ekosystémov bánk či nové možnosti pre internetbanking a množstvo šancí pre takzvané fintechy, to všetko prináša od januára európska smernica PSD2. Na túto tému zorganizovalo minulý štvrtok Združenie pre bankové karty v spolupráci s Hospodárskymi novinami konferenciu na tému PSD2 v praxi.


Zvýši sa konkurencia
Európska smernica PSD2 o platobných službách začala platiť na Slovensku od januára. Má priniesť viac konkurencie pri platbách a umožniť vstup novým hráčom na finančný trh. Bankám tak budú môcť konkurovať malé finančno-technologické firmy, ale aj veľké IT giganty ako Google či Facebook. Finančné domy totiž budú musieť otvoriť svoje platobné prostredia aj pre tretích hráčov, a to môžu byť aj iné banky či nebankovky. Klienti budú mať efektívnejší a prehľadnejší prístup k svojim informáciám. Budú si môcť spojiť viacero účtov do jedného. To môže zákazníkov, ktorí doteraz využívali komunikačné a distribučné kanály výlučne od rovnakého poskytovateľa platobných služieb, presunúť k iným hráčom na trhu.


Banky sa zmene nebránia. „Mohlo by sa zdať, že túto novinku banky či kartové spoločnosti nevítajú, opak je však pravdou, vysvetľuje Miroslav Pavlík, špecialista platobných kariet Komerčnej banky a vedúci pracovnej skupiny PSD2 pri Sdružení pro bankovní karty. Podľa neho na rozdiel od iných regulá

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.