Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.03.2018, 00:00

Viac šancí dáme lokálnym firmám

Jedine potravinársky priemysel je zodpovedný za to, že v Európe sa ponúkajú produkty rozdielnej kvality, tvrdí v exkluzívnom rozhovore pre HN Paul Pauls, generálny riaditeľ Kaufland Slovenská republika.

Viac šancí dáme lokálnym firmám
Zdroj: Pavol Funtál

Minulý rok prešli predajne Kauflandu rozsiahlymi rekonštrukciami. Koľkých prevádzok sa to týkalo a čo bolo dôvodom tohto kroku?
Každých osem až desať rokov by mali byť všetky predajne zrekonštruované, aby ich zákazníci vnímali ako moderné a atraktívne. Preto nejde o nič prekvapujúce alebo výnimočné. Doteraz ich bolo celkovo zmodernizovaných 31.

Na druhej strane, niektorým kupujúcim sa môže zdať komplikované nájsť si v novom rozložení sortimentu požadovaný tovar...
To sa stáva po každej prestavbe, hoci pri plánovaní každej prestavby sa snažíme čo najmenej meniť pôvodné rozmiestnenie tovaru. Zákazníci spočiatku hovoria, že nevedia nájsť nejaký tovar. Veľmi skoro sa však začínajú orientovať a vidia aj pridanú hodnotu, ktorú priniesla prestavba.

Čo je teda tou pridanou hodnotou?
Vo všetkých prevádzkach rozširujeme pulty. Širšia je aj ponuka chladeného tovaru, takisto zavádzame nový systém pokladní. Zároveň sa pokúšame zjednodušiť všetky cesty po predajni. Tu je aj odpoveď na vašu otázku, či bude pre kupujúceho náročnejšie vyznať sa v prevádzke. V starom Kauflande musel človek obísť celý obchod dookola, kým sa dostal k pokladni. Dnes, po prestavbe, môže ísť s vybraným tovarom rovno k pokladni. Sám si určí svoju vlastnú cestu, ktorou pôjde. Taktiež regály sú nižšie a vy máte pri nakupovaní väčší prehľad. Môžem povedať, že 95 percent ohlasov od zákazníkov je len pozitívnych.


Prestavbou prešli aj české predajne Kauflandu, ktoré zároveň okrem rekonštrukcie zmenšili aj svoje plochy. Vy ste nič podobné neurobili. Sú takéto veľké plochy predajne vôbec rentabilné?
My nechávame plochu v pôvodnej veľkosti. Naše predajne majú rozlohu o

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.