Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2018, 00:00

Petržalka bude mať vlaky skôr než ostatní

Hlavné mesto na koľajach podporuje župan, primátor aj železnice.

Petržalka bude mať vlaky skôr než ostatní
Zdroj: HN/ Pavol Funtál

Od júna sa budú môcť Petržalčania dostať na druhú stranu Dunaja aj vlakom. Ministerstvo dopravy totiž pripravuje obnovu osobnej železničnej dopravy cez Prístavný most. Ten v súčasnosti využívajú len nákladní dopravcovia.


Skôr než koncepcia
Vlaky začnú po Prístavnom moste jazdiť ešte skôr, než mesto predstaví koncepciu železničnej dopravy v Bratislave. Na štúdii realizovateľnosti Železničného uzla Bratislava pracuje roky akciovka Reming Consult. Zhotovenie projektu viackrát odkladala, najnovším termínom je začiatok roku 2019. Prvý osobný vlak cez Dunaj však prejde už 10. júna 2018.


Ministerstvo dopravy tvrdí, že novinka si nebude vyžadovať žiadne zásadné investície do technického stavu trate. „Vlaky môžu bezpečne prechádzať každým úsekom, na niektorých však nebudú dosahovať maximálnu traťovú rýchlosť,“ vysvetlila pre HN hovorkyňa rezortu Karol

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.