Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2018, 00:00

Čo je s veľkolepým projektom v Petržalke? Čas sa kráti aj kvôli eurofondom

Druhú etapu výstavby musí hlavné mesto stihnúť do piatich rokov. Kvôli europeniazom.

Čo je s veľkolepým projektom v Petržalke? Čas sa kráti aj kvôli eurofondom
Zdroj: TASR

Takmer dva roky. To je čas, ktorý bol potrebný na prvotný posun v pokračovaní petržalskej električkovej trate. Magistrát hlavného mesta totiž získal stanovisko EIA – posúdenie vplyvu na životné prostredie. Napriek tomu je však primátor Ivo Nesrovnal pri termínoch opatrný.


„Počúvam fámy, že projekt zaspal. Nie je to pravda,“ vysvetľuje bratislavský primátor. Podľa neho mesto v rámci druhej etapy rozbehlo už aj proces získavania kladných stanovísk k Dokumentácii pre územné rozhodnutie a následne požiada mestskú časť Petržalka o jeho vydanie.


Nekonečný čas
O začatí výstavby úseku električkovej trate Bosákova – Janíkov dvor za sto miliónov eur pritom magistrát hovoril ešte pred dvoma rokmi. Robotníci mali začať práce práve v tomto roku a trať mala byť spojazdnená v roku 2020. Podľa primátora sa vyskytlo množstvo faktorov, ktoré celý proces spomalili. Projekt sa totiž podľa neho musel prepracovať kvôli občanom. Tí nesúhlasili, aby popri električkovej trati viedla

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.