Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2018, 00:00

Delia prebrala nonstop potraviny Hviezda

„Nedostatok zamestnancov je náš obrovský hendikep,“ hovorí pre HN riaditeľ a konateľ siete potravín Delia Jozef Berko.

Delia prebrala nonstop potraviny Hviezda
Zdroj: Pavol Funtál

Delia má približne tri desiatky obchodov Bratislave a okolí. Budete v otváraní prevádzok ešte pokračovať ?
Nedávno sme otvorili potraviny na Rybárskej bráne na pešej zóne v blízkosti turistickej atrakcie Čumil, kde je vysoká frekvencia turistov a návštevníkov hlavného mesta. Obchod má výmeru 120 štvorcových metrov a okrem tradičného potravinárskeho tovaru zákazníkom ponúkame aj potraviny určené na bezprostrednú konzumáciu. Taktiež sme prebrali priestor po potravinách Hviezda nad Kollárovým námestím, ktorý prešiel celkovou rekonštrukciou a prípravou v zmysle nášho dizajnu. Celkovo máme rozplánovaných päť obchodov, ktoré by sme chceli otvoriť v priebehu dvoch až troch mesiacov. V niektorých prípadoch sme závislí od kolaudačných rozhodnutí. Zatiaľ nechceme všetky špecifikovať, ale je to v širšom centre mesta.

Okrem Slovenska expanduje firma aj v Česku. A to netradične cez vietnamských obchodníkov. Prečo?
V Čechách kolegovia pripravujú expanziu Delie v Prahe, pričom koncept a stratégiu predaja prispôsobujú miestnym podmienkam, ktoré sú rozdielne oproti Bratislave. Otvorenie prvej Delie tam predpokladáme v máji až júni tohto roku.


Akým smerom sa bude expanzia uberať v budúcnosti?
Okrem otvárania nových prevádzok chceme hlavne zefektívniť koncept, ktorý robíme. Hľadáme čo najlepšiu cestu riadenia, investujeme do softvérových inovácií. Plánujeme zefektívniť skladové zásoby a zvýšiť objemy predaja napríklad aj zavedením automatických objednávok, ktoré majú pomôcť našim zamestnancom na prevádzkach. Do budúcnosti uvažujeme napríklad aj nad mobilnými predajňami, je to však iba v pracovnej verzii, keďže našimi prioritami je momentálne rozvoj konceptu a pokračovanie v expanzii.

Tvrdíte, že sa vám taktiež darí vyjednávať nižšie nákupné ceny. Čo to znamená?
Napríklad sme zaviedli určit

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.