Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2018, 00:00

Ponuka bytov klesá. Budú sa zdražovať

Odborníci tvrdia, že zdražovanie nehnuteľností na Slovensku sa nekončí.

Ponuka bytov klesá. Budú sa zdražovať
Zdroj: Pavol Funtál

Prepad celkovej ponuky. Takto za prvý tohtoročný kvartál hodnotia situáciu na realitnom trhu analytici. Dopyt je stále vysoký, a preto upozorňujú, že bývanie v hlavnom meste môže naraziť na slabú ponuku, čo spôsobí opätovný cenový rast.


Zdražovanie až do šesť percent
Za prvé tri mesiace klesla ponuka nehnuteľností v Bratislave o desať percent. Vyplýva to zo správy Bencont Investments, ktorá sa zaoberá analýzami realitného trhu. Koncom minulého roka totiž bolo pôvodne v hlavnom meste takmer štyritisíc voľných bytov v novostavbách, no na konci marca už len 3 646 v rámci 125 rezidenčných projektov. Ponuka klesá aj napriek tomu, že výstavba nového bývania je najmä v Bratislave v plnom prúde. Podľa analýzy je dôvodom menšej ponuky neutíchajúci dopyt po nehnuteľnostiach. „Pokiaľ sa v Bratislave neobnoví ponuka bytov v podobe nových developerských projektov, tak môžeme očakávať ďalší cenový rast,“ približuje hlavný analytik Bencont Investments Mat

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.