Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2018, 00:00

Slovenský Volkswagen je aj napriek štrajku na pozícií jednotky, zisk mu vzrástol o šesť miliónov

Minuloročné faktory, ktoré spomalili výrobu sa spoločnosti podarilo eliminovať. Výsledkom je zisk pred zdanením na úrovni 240 miliónov eur.

Slovenský Volkswagen je aj napriek štrajku na pozícií jednotky, zisk mu vzrástol o šesť miliónov
Zdroj: Reuters

Najväčší zamestnávateľ s 25-ročnou históriou a s najvyššími platmi v automotive segmente. Takýmito superlatívmi sa môže chváliť slovenská výroba koncernu Volkswagen. Tej sa aj napriek prvému ostrému štrajku v minulom roku darí.

Ako potvrdili samotní predstavitelia nemeckej automobilky na Slovensku na výročnej schôdzi, výsledky príjemne prekvapili a môžu s nimi byť spokojní.

„Výroba vozidiel, komponentov i nástrojov na výrobu sa vyvíjala veľmi priaznivo. Dosiahli sme tržby na úrovni 7,55 miliardy eur a aj napriek rozsiahlym investíciám sme zaznamenali zisk pred zdanením na úrovni 240 miliónov eur,“ uviedol finančný riaditeľ a člen predstavenstva spoločnosti Volkswagen Slovensko Jens Kelerbach.

Štrajk vo Volkswagene:

 
Skúška výroby
Minulý rok bol najmä pre bratislavskú výrobu ťažký z hľadiska zmien vo výrobe. „Prvý raz v histórii sme v roku 2017 pracovali na nábehoch troch SUV vozidiel pre tri rôzne značky súčasne. Nová generácia Porsche Cayenne sa od jesene vyrába kompletne u nás. Do portfólia sme získali aj úplne nový model Audi Q8 a úspešne sme začínali výrobu tretej generácie Volkswagen Touareg,“ uviedol šéf bratislavskej výroby Ralf Sacht.


Približne 57 percent vlaňajšej produkcie tvorili SUV modely Volkswagen Touareg, Audi Q7 a Porsche Cayenne. Zvyšok tvorili malé vozidlá zo segmentu NSF – Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, Škoda Citigo a Seat Mii. Celkovo vyrobil závod takmer 362-tisíc vozidiel.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.