Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2018, 00:00

Zmena fasády hotela bude stáť pol milióna

Hotel môže byť klientom otvorený. Do šiestich mesiacov však musí zmeniť vizuál.

Zmena fasády hotela bude stáť pol milióna
Zdroj: HN/Peter Mayer

Päťstotisíc eur. To je suma, za ktorú premaľujú kritizovanú fasádu hotela Danube v hlavnom meste. Developer je nútený zmeny vykonať do konca októbra. V opačnom prípade bude musieť hotel zavrieť. Nový vizuál už odobrili pamiatkari či architekti.


„Fasádu zmeníme podľa dokumentácie pamiatkového úradu do stanoveného termínu,“ tvrdí pre HN spolumajiteľ hotela a predseda predstavenstva Sitno Holding Real Estate Ľudovít Černák mladší. Firma podľa neho naleje do zmeny maľovky približne pol milióna eur. Existujúca fasáda, ktorá je na hoteli teraz, stála približne milión eur. Nespokojní občania, architekti či pamiatkari sa tak dočkajú zmeny.


Predčasné užívanie
Starosta mestskej časti Staré Mesto Radoslav Števčík ešte minulý týždeň v piatok podpísal oznámenie o začatí konania o vydaní časovo obmedzeného povolenia na predčasné užívanie hotela. Zahŕňa však podmienky. Jednou je, že fasáda musí byť zmenená do konca októbra. Nový projekt musí tiež zodpovedať požiadavkám Spolku architektov Slovenska a Krajskému pamiatkovému úradu. Obe inštitúcie nový vizuál už schválili. „Stavebník disponuje súhlasným stanoviskom krajského pamiatkového úradu, ktoré súhlasí s predčasným užívaním hotela,“ hovorí Števčík. Toto riešenie je podľa neho prijateľné. A to nielen pre starostu, ale aj pamiatkarov, architektov a obyvateľov Bratislavy. S

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.