Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2018, 00:00

Kia rozhodla o platoch

Kia rozhodla o platoch
Zdroj: Peter Mayer

Mesiace rokovaní v Kii by sa mali skončiť. Aj keď sú si už návrhy i podmienky vedenia podniku a odborárov veľmi blízko, k dohode stále neprišlo. Minulý týždeň zástupcovia zamestnancov z OZ KOVO KIA preto po roku vyhlásili pohotovostný štrajk. Zároveň dali vedeniu čas na vyjadrenie do piatku poobedia. Keďže však podnik so žiadnou ponukou neprišiel, odohralo sa v nedeľu stretnutie odborov, ktoré malo rozhodnúť o ďalších krokoch. V hre boli tri varianty. „Na veľkej členskej schôdzi sa rozhodlo, či pôjdeme do štrajku, dáme protinávrh alebo akceptujeme návrh zamestnávateľa,“ uviedol pre HN šéf odborov v Kii Miroslav Chládek.

Svoje rozhodnutie oznámila odborová organizácia vedeniu automobilky včera poobede. Oficiálne stanovisko však do uzávierky novín nestihli poskytnúť. Podľa naš

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.