Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2018, 08:53 Aktualizované dňa 17.04.2018 o 09:14

Český multimilionár Křetínský kupuje rádio Europa 2

Celkovo kupuje spoločnosť Daniela Křetinského rozhlasové stanice v štyroch krajinách Európy za 73 miliónov eur.

Český multimilionár Křetínský kupuje rádio Europa 2
Zdroj: Peter Mayer

Spoločnosť Czech Media Invest (CMI), ktorú spoluvlastní český miliardár Daniel Křetínský, kupuje od Lagardère rozhlasové stanice na Slovensku, v Česku, v Poľsku a v Rumunsku. K tým patrí napríklad Frekvence 1 a Evropa 2 v Česku a Europa 2 na Slovensku. Predajná cena činí 73 miliónov eur. ČTK to dnes oznámil člen predstavenstva CMI Daniel Častvaj.

Spolumajiteľom spoločnosti CMI je aj slovenský finančník Patrik Tkáč, partner skupiny J&T. Romanovi Korbačkovi patrí v CMI desať percentný podiel.

Na podmienkach predaja rozhlasových staníc sa CMI dohodla s Lagardère Group. Pre uzavretie transakcie je podľa Častvaja potrebný súhlas regulačných orgánov v daných krajinách.

"CMI tak získava do svojho portfólia nový mediatyp postavený na silných rozhlasových brandoch," uviedol Častvaj.

CMI prostredníctvom svojich dcérskych spoločnosti Czech News Center a CN Invest doteraz pôsobila najmä v oblasti tlače. Vydáva štyri denníky, medzi nimi Blesk, Šport a Aha!, desiatky časopisov, napríklad týždenník Reflex alebo Svet motorov, a tiež webové tituly. Spoločnosť tiež vlastní dve tlačiarne a je lídrom vo vydávaní kníh a distribúcie tlače.

Spoločnosti prevádzkujúce rozhlasové stanice, ktoré sú predmetom transakcie, vykázali vlani konsolidované tržby približne 56 miliónov eur, uviedol Častvaj. V Česku do nadnárodnej siete Lagardère Group patrí mediálna skupina Lagardere Active ČR. Prevádzkuje päť českých rozhlasových staníc, jednu slovenskú stanicu a mediálne zastupiteľstvá Regie Radio Music.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.