Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.04.2018, 00:00

Veľvyslanec: Vlaky budú cez vás len prechádzať

Lin Lin tvrdí, slovenský trh je na konečnú zastávku pre nákladne vlaky malý.

Veľvyslanec: Vlaky budú cez vás len prechádzať
Zdroj: TASR

Pravidelné nákladné vlaky z Číny s konečnou stanicou na Slovensku chodiť nebudú. Dôvodom je slovenský trh a ekonomicky výhodnejšie trasy. Plánované príchody dvakrát týždenne tak padli.


Len „cez“
„Slovensko sa zatiaľ nedá považovať za konečnú stanicu,“ hovorí pre HN čínsky veľvyslanec na Slovensku Lin Lin. Podľa neho je naša krajina malým trhom. Maďarská Budapešť, či nemecký Duisburg, kde nákladné vlaky väčšinou končia, sa totiž ekonomicky „oplatia“ viac. „Preto si myslím, že pri budovaní nákladnej trasy vlakov medzi Čínou a Európou môže Slovensko zohrávať skôr úlohu prechodného štátu,“ tvrdí Lin. Dodáva, že Slovenská republika by mala hlavne využiť svoju geografickú polohu.


Napriek tomu veľvyslanec tvrdí, že to neznamená, že čínska strana nemá záujem o vlaky končiace na Slovensku. „Musíme o týchto veciach ešte veľa rokovať, aby

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.