Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2018, 23:16

Výstavba bratislavského obchvatu sa rozbehla, pozrite sa v akom je stave

Minister Árpád Érsek včera kontroloval priebeh projektu, stále z neho cítiť rezervy.

To, že sa na južnom obchvate Bratislavy sa pracuje, pripomínajú cestou do hlavného mesta iba nahromadené kopy pôdy a občasné bagre či buldozéry. Celý projekt má byť pritom dokončený už o dva roky.

Včera sa minister dopravy Árpád Érsek spolu so zástupcami konzorcia Obchvat nula zúčastnil na kontrolnom dni, na ktorého konci skonštatoval, že meškanie bude nevyhnutné.

Samotná kontrola prebehla na troch zásadných úsekoch, a to pri Blatnej na Ostrove, križovatke pri Šamoríne a premostení Dunaja. Érsek kontrolu zhodnotil pozitívne, aj keď povedal, že ešte stále vidí rezervy v nasadení. Dodal, že „nejaké meškanie pravdepodobne na záver bude“.

Érsek spomenul rok 2021 a dodal, že meškanie by sa malo týkať predovšetkým diaľnice D4. „Šéfa konzorcia som vyzval, nech sa venujú najviac tým úsekom, kde sú najväčšie frekvencie, a to je R7,“ dodal.

Na stavbe robí zatiaľ iba sedmina
Vysvetlil, že práve tento úsek je najurgentnejší, pretože aktuálne je naň najväčší nápor a dennodenné zápchy spôsobujú aj viac ako hodinové meškania. Diaľnica D4 je zároveň komplikovanejšia, jej súčasťou je totiž aj premostenie viacerých ramien Dunaja, celkovo pôjde o štyri mosty.

Práve na tomto úseku sú momentálne práce najintenzívnejšie a za posledné dva týždne bol zaznamenaný výrazný pokrok. Najďalej je výstavba križovatky pri Šamoríne, kde sa už pracuje na samotnej ceste. Problematickým miestom je na druhej strane úsek, ktorý sa vinie popri Slovnafte. Vyžiada si totiž zmeny rozvojových sietí a potrubí, ktorých je okolo fabriky veľké množstvo.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.