Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2018, 00:00

Výrobcovia ekoelektriny budú o bonusy súťažiť

Po novom majú o „zelený bonus“ prebiehať aukcie.

Výrobcovia ekoelektriny budú o bonusy súťažiť
Zdroj: Reuters

Veľkých výrobcov elektriny zo slnka či z vetra čakajú zmeny. Dlhoočakávaná novela zákona o obnoviteľných zdrojoch totiž plánuje zaviesť nový systém, podľa ktorého podporu vo forme takzvaného zeleného bonusu budú môcť výrobcovia získať prostredníctvom aukcie. Podľa analytikov je takýto prístup v zahraničí bežným trendom, dosah na spotrebiteľov a faktúry za energie však závisí od konečnej úpravy pravidiel pre slovenský trh.

Najočakávanejšia novela

Minister hospodárstva Peter Žiga na včerajšom sneme Republikovej únie zamestnávateľov potvrdil, že pri obnoviteľných zdrojoch je situácia neudržateľná a platný stop stav si vyžaduje zmenu. „V zahraničí je bežnou praxou, že sa aukcie vyhlasujú podľa typov technológií. Výsledky aukcií v krajinách ako Nemecko či Španielsko potvrdzujú nielen klesa

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.