Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2018, 00:00

Namiesto výstavby obchvatu začala hádka

Národná diaľničná spoločnosť čelí útokom zo strany poslancov aj primátora. Vzájomne si odkazujú, že diaľnica sa nestavia práve kvôli nim.

Namiesto výstavby obchvatu začala hádka
Zdroj: TASR

Spor okolo obchvatu Ružomberka eskaluje. Okrem námietok poslancov musia diaľničiari čeliť aj obvineniam zo strany primátora Ružomberka. Ten si myslí, že kompetentní nemajú skutočný záujem v stavbe pokračovať.

Ako v minulosti informovali HN, diaľničiari sa s občanmi Hrboltovej sporia o polohu západného portálu tunela Čebrať a o to, ktorý variant trasovania diaľnice je najvhodnejší.

Miestni poslanci predložili vlastný variant stavby V3, ktorý ráta s predĺžením tunela o 600 metrov. Diaľničiarom vyčítajú, že ich plán neprešiel posudzovaním vplyvov na životné prostredie. „Poslankyňa Anna Šanobová navrhovala posúdiť variant, ktorý sa už v predchádzajúcich fázach prípravy ukázal ako nerealizovateľný,“ reagovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Rezort životného prostredia odobril variant V2, svoje rozhodnutie odôvodnil závermi inžiniersko-geologického prieskumu.


Boj o závery prieskumu
Anna Šanobová tvrdí, že výsledky inžiniersko-geologického prieskumu sa NDS snaží utajovať. „Zistili sme, že nie je ani súčasťou administratívneho spisu, ale je ukrytá v Št

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.