Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2018, 00:00

Rekonštrukcii bratislavského ,Gottka‘ pomôžu mesto, developer aj fundraising

Rekonštrukcii bratislavského ,Gottka‘ pomôžu mesto, developer aj fundraising
Zdroj: dobre.miesto.hbreavis.sk

Nové chodníky, pripojenie pre elektromobily, ihriská či priestor na cvičenie. Toto všetko by mali Bratislavčania do konca roku 2018 vidieť na Námestí slobody v centre hlavného mesta. Oznámil to v piatok primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Na revitalizácii bude mesto spolupracovať s nadáciou HB Reavis, ktorej združenie Dobré m(i)esto má do konca apríla dokončiť projektovú dokumentáciu. Plánovaný začiatok prác stanovili na máj, možnosť navštíviť prerobený symbol hlavného mesta by mali obyvatelia mať už koncom tohto roka.

Druhá fáza revitalizácie
Tohtoročná čiastočná rekonštrukcia je súčasťou série plánovaných prác, ktorými chce mesto spolu s investormi kompletne revitalizovať celé námestie. Víťazný návrh architektonickej súťaže bol verejnosti predstavený ešte koncom minulého roka.

V budúcnosti je plánovaná

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.