Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2018, 00:00 Aktualizované dňa 10.05.2018 o 08:00

Kanalizácia je ešte z čias Márie Terézie. Pozrite sa, čo spôsobujú opravy na Mlynských nivách

Aj keď sa ulica uzatvárať nebude, budú zúžené jazdné pruhy. Po rekonštrukcii by však mala byť dopravná situácia oveľa lepšia ako dnes.

V nedeľu maľovali nové dočasné pruhy, v pondelok pripravovali nové dopravné značenie a od utorka sa po jednej z najhlavnejších tepien v meste, Mlynských nivách, jazdí v zúžených pruhoch. Ulica, po ktorej prejdú tisícky áut denne, zažila krst ohňom až v stredu. A spolu s ňou aj vodiči áut.

Rekonštrukcia ulice Mlynské nivy je rozdelená do viacerých fáz. Aj keď sa v minulosti skloňovala celková uzávera ulice, nakoniec k nej k spokojnosti mnohých obyvateľov nedôjde.

„Zatiaľ sú známe podrobnosti prvých fáz celkovej rekonštrukcie, ktoré by mali byť ukončené počas jesene 2018. K uzávere ulice nedôjde, dôjde iba k zúženiu jazdných pruhov na ulici Mlynské nivy, pričom ich počet ostane zachovaný,“ konštatuje hovorkyňa HB Reavis Slovakia Martina Jamrichová.

Kanalizácia pamätá Máriu Teréziu
„Zúženie pruhov je okrem iného potrebné kvôli rozšíreniu komunikácie,“ uviedla hovorkyňa bratislavského magistrátu Zuzana Onufer. Celková obnova ulice je vyčíslená investorom na 24 miliónov eur. Ten realizuje projekt na vlastné náklady. Rekonštruovať sa nebude len povrch ulice. Komplexnými zmenami by mala prejsť aj technická a dopravná infraštruktúra.

Mlynské nivy sú podľa HB Reavis hlavnou tepnou v centre mesta, do ktorej sa nesiahlo 35 rokov. Infraštruktúra je veľmi zastaraná, kanalizácia je tam dokonca z čias Márie Terézie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.