Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2018, 00:00

Vláda na štátnu pomoc dala tristo miliónov

Výskum dostal jedno percento z určených financií, najviac profitovalo západné Slovensko.

Vláda na štátnu pomoc dala tristo miliónov
Zdroj: NFŠ

Na štátnu pomoc išlo za minulý rok z vrecka každého Slováka 55 eur. Spolu sa tak prerozdelil balíček v hodnote 300 miliónov eur. Tento nástroj vláda využíva na rozvoj konkrétnych regiónov či odvetví, ktoré sú nedostatočne rozvinuté. Paradoxom však je, že aj keď tieto príspevky patria k prioritám vlády, konkrétne čísla ukazujú, že najviac peňazí išlo na západ. Vyplýva to zo Správy o poskytnutej štátnej pomoci za rok 2017, ktorú vypracoval Protimonopolný úrad a momentálne je v pripomienkovom konaní.


Okrem konkrétnej pomoci išla časť balíčka priamo na rozvoj regiónov. Táto oblasť podlieha pravidlám Európskej únie, a preto je z tejto podpory až do roku 2020 vyňatý Bratislavský kraj, keďže jeho HDP výrazne presahuje slovenský priemer. Zostávajúce kraje sú rozdelené na tri oblasti, a to západný, stredný a východný región. Z nich je najrozvinutejší ten západný, no to nebránilo tomu, aby najväčšia časť balíčka putovala práve tam. Z regionálnej pomoci totiž dostal

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.