Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2018, 14:15

Burger King sa po siedmich rokoch vracia na Slovensko, otvorí svoju novú prevádzku

Poľská spoločnosť, ktorá má na rozvoj jeho reštaurácií exkluzívne právo, chce postupne otvoriť ďalších 15 prevádzok.

 Burger King
Zdroj: Reuters

Na jeseň tohto roku otvorí Burger King novú prevádzku v bratislavskom nákupnom centre, ku ktorému postupne pribudne ďalších 15 prevádzok. 

Exkluzívne právo na rozvoj jeho reštaurácií získala poľská spoločnosť AmRest, ktorá na Slovensku prevádzkuje aj známe značky ako KFC či Starbucks. 

Spolupráca AmRestu s reťazcom pritom nie je nová. Burger King je súčasťou portfólia poľskej firmy od roku 2007. V súčasnosti prevádzkuje štyri desiatky reštaurácií v Poľsku, dvanásť v Česku a jednu v Bulharsku.

„V najbližších rokoch plánujeme otvoriť 15 prevádzok po celom Slovensku. Veríme, že potešíme všetkých, ktorí si radi doprajú rýchle, no zároveň chutné a kvalitné jedlo“, uvádza Daniel Ryška, riaditeľ Burger King pre Českú republiku a Slovensko.

Americký reťazec rýchleho občerstvenia si našiel svojich fanúšikov v 79 krajinách sveta, vďaka čomu v nich prevádzkuje až 13-tisíc reštaurácií.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.