Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2018, 00:00

Tretí balíček má obsahovať ambicióznejšie opatrenia

Viacero možných opatrení je ešte v zásuvke a konkrétnu podobu dosiahnu na budúci rok. To uviedol po rokovaní vlády minister hospodárstva Peter Žiga.

Tretí balíček má obsahovať ambicióznejšie opatrenia
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Vláda schválila druhý balíček opatrení pre podnikateľov. Na základe čoho bol zostavený?
Balíček sme pripravovali asi deväť mesiacov, oslovili sme asi 60 rôznych podnikateľských spolkov a ľudí, ktorí sa pohybujú v podnikateľskom prostredí. Vyselektovali sme asi dvesto podnetov, na základe nich sme dnes prijali 23 opatrení, ktoré by mali by znížiť byrokratickú záťaž asi o 7,4 milióna každý rok.


Podnikatelia sa však sťažujú, že ide iba o detaily a veľké problémy sa neriešia.
Rokovania prebiehali dlho, máme ešte v zásuvke na ministerstve ambicióznejšie opatrenia, na ktoré sme ešte nenašli zhodu s jednotlivými rezortmi. Bol by to možno vážny zásah do štátnej správy, znamenali by skomplikovanie práce, takže niektorí úradníci sa tomu bránia. Veľa si sľubujeme od opatrenia, ktoré padlo ešte v apríli, a to, aby si každý rezort pripravil takzvaný goldplaiting. To znamená, že všetky nariadenia, vyhlášky a zákony, ktoré patria pod daný rezort budú porovnané s pravidlami a legislatívou Európskej únie. Ide o to, aby sme identifikovali opatrenia, ktoré máme navyše. Na základe toho chceme pripraviť tretí balíček, ktorý zverejníme na jar v roku 2019.


Ako rýchlo sa nové opatrenia dostanú do platnosti?
Niektoré sa dajú veľ

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.