Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2018, 00:00

Ak Saab uspeje so stíhačkami, na Slovensku zamestná 500 ľudí

Saab je pripravená na Slovensku otvoriť podporné centrum. Ak uspeje so stíhačkami

Ak Saab uspeje so stíhačkami, na Slovensku zamestná 500 ľudí

V prípade, že sa Slovensko rozhodne starnúce sovietske stíhačky Mig-29 nahradiť švédskymi strojmi Gripen od spoločnosti Saab, vznikne na Slovensku 500 pracovných miest v rámci Centra podpory pre lietadlá Gripen (Gripen Support Centre). „Slovensko by tak malo možnosť posilniť svoje zbrojné a letecké podniky zapojením sa do aktivít podporného centra, ktoré vytvorí nové vysokokvalifikované pracovné miesta v rámci zbrojného priemyslu,“ tvrdí Jonas Hjelm, riaditeľ divízie spoločnosti Saab.


Kontrakt za miliardy
Aj otvorením servisného strediska sa švédsky výrobca snaží slovenský rezort obrany zaujať. Ide totiž o miliardový obchod a Saab a jeho Gripeny v ňom nie sú sami. Druhým z favoritov je aj americký zbrojný gigant General Dynamics a jeho stíhačky F-16. Prípadný nákup amerických stíhači

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.