Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2018, 00:00

Žiga si vzal na mušku rodinné podnikanie

Najnovší balíček pre podnikateľov ráta so zriadením podporných nástrojov na generačné výmeny.

Žiga si vzal na mušku rodinné podnikanie
Zdroj: TASR

Peter si začiatkom 90. rokov založil stavebnú firmu na živnosť, ktorá sa rokmi rozrástla a dnes prosperuje. Dosiahol však už dôchodkový vek a podnik chce odovzdať synovi, ktorý v ňom už viac ako 10 rokov pracuje. Aj keď sú rodinná firma, živnosť je neprenosná, a podnik by mu preto mali predať, s čím súvisia aj následné daňové povinnosti.


To značne komplikuje kontinuitu rodinných podnikov a ministerstvo hospodárstva sa to rozhodlo riešiť. Druhý balíček opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia, ktorý včera schválila vláda, totiž obsahuje aj plán na vytvorenie podporných nástrojov na zvládnutie generačnej výmeny. To, ako konkrétne však táto podpora bude vyzerať, ešte nie je celkom jasné.


Zvýhodnenie sa nepáčilo Kažimírovi

V pôvodnom návrhu, o ktorom vláda rokovala pred mesiacom, bolo zahrnuté aj daňové zvýhodnenie prevodu na priamych rodinných príslušníkov, vláda ho vša

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.