Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.05.2018, 00:00

Hotelieri lákajú svojich zamestnancov na benefity

S nedostatkom pracovnej sily bojujú aj zamestnávatelia, ktorí pôsobia v cestovnom ruchu.

Hotelieri lákajú svojich zamestnancov na benefity
Zdroj: Peter Mayer

Stredné odborné školy v odboroch cestovného ruchu ročne vyprodukujú tisíce absolventov. Napriek tomu hotelieri tvrdia, že sa po škole strácajú štúdiom na vysokých školách často v nesúvisiacich odboroch alebo odchodom do zahraničia a ani si neprídu vypýtať prácu u nás. Aj nedostatok zamestnancov v turizme bol jednou z tém na Jarnom stretnutí hotelierov na konferencii HORECA 2018, ktorú v Senci organizovali Hospodárske noviny spolu so Zväzom hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky.


Hotelieri vinia školstvo
„Stav so zamestnancami je kritický,“ hovorí Tomáš Ondrčka, generálny riaditeľ Hotela Devín. Pridáva sa tiež generálny manažér Hotela Augustiánsky dom Petr Borák. „Ľudí je nedostatok a každý zamestnávateľ s týmto problémom bojuje,“ tvrdí. Za nedostatok kvalifikovaných ľudí vinia manažéri ubytovacích zariadení najmä súčasný systém školstva, ale aj prehnané ambície rodičov, ktoré sú

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.