Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2018, 15:52

O vznik nových staníc technickej kontroly je záujem, rezort obdržal desiatky žiadostí

Vytváranie nových staníc umožnil zákon, ktorý platí od 20. mája tohto roka.

O vznik nových staníc technickej kontroly je záujem, rezort obdržal desiatky žiadostí
Zdroj: Koláž HN

Ministerstvo dopravy a výstavby SR dostalo od polnoci 20. mája do pondelkového poludnia 71 žiadostí o vytvorenie novej stanice technickej kontroly (STK).

Vytváranie nových staníc umožnil zákon, ktorý platí od 20. mája tohto roka.

"Návrhy na udelenie povolenia o STK, ktoré prišli kompletné, sa budú posudzovať presne podľa poradia, v akom boli doručené," avizovalo ministerstvo. Od rozšírenia siete staníc STK si rezort sľubuje zvýšenie dostupnosti tejto služby, kvality kontrol a skrátenie čakacích lehôt.

"Rozhodnutie povoliť otvorenie nových STK-áčiek sme urobili pre ľudí, aby nemuseli ďaleko cestovať na technickú kontrolu svojho auta, alebo čakať v dlhých radoch. Očakávame, že stanice technickej kontroly na zvýšenú konkurenciu zareagujú kvalitnejšími službami a na cestách budú jazdiť bezpečné a technicky spoľahlivé autá," opísal minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

Nové stanice technickej kontroly sa budú povoľovať nad rámec existujúcej siete, ak budú splnené zákonné podmienky. Ministerstvo dopravy pripravilo pre žiadateľov aj vzory žiadostí a kľúčových výpočtov, ale aj podrobný návod, ako žiadosť podať. Záujemcovia môžu nájsť tieto informácie na internetovej stránke ministerstva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.