Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2018, 00:00

Kažimír: V súboji o piatu automobilku sme vo finále

Minister financií na diskusnom fóre HN potvrdil, že na východ Slovenska príde ďalšia automobilka.

Kažimír: V súboji o piatu automobilku sme vo finále
Zdroj: Reuters

Autá na Slovensku produkujú tri automobilky, štvrtá začne vyrábať na jeseň. Informácie o príchode ďalšej „kolujú“ po krajine už niekoľko týždňov – a aktuálne im dal nový rozmer samotný minister financií Peter Kažimír.

„Bojujeme o ďalšiu automobilku, ktorú každý pozná a na jej vozidlách mnohí jazdíte. Prekvapilo ma, že sme vo finále. V najbližších mesiacoch sa dozvieme výsledok,“ uviedol na diskusnom fóre HN minister financií Peter Kažimír.

Podľa neho automobilka tentoraz smeruje na východné Slovensko, a to aj napriek všetkým problémom vrátane nedostatku pracovnej sily.

Starší rozhovor s odborníkom Petrom Balážom o možných nových investíciach na Slovensku:

​Najpravdepodobnejším hráčom, ktorý by mohol prísť do nového priemyselného parku pri Košiciach, je tak nemecký výrobca luxusných vozidiel BMW.

Ten je v našom prostredí predsa len známejší ako ďalší z možných investorov – čínsky ZhiDou, ktorý vyrába výlučne elektromobily a ktorého príchod na Slovensko je taktiež aktuálny. V prípade príchodu Číňanov sme podľa informácií HN vo finálnom výbere spoločne s Rumunskom.

Informácie o tom, že by malo BMW záujem o výrobu na našom trhu, sa prvýkrát objavili už v rokoch 2012 a 2013, no automobilka ich vždy dementovala.

„Doteraz nepadlo rozhodnutie o žiadnom um

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.