Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2018, 00:00

Student Agency je na predaj. Stojí milióny

Spoločnosť Student Agency známeho českého podnikateľa je podľa českých médií na predaj. Jej majiteľ sa chce zamerať na žlté vlaky a autobusy.

Regiojet
Zdroj: HN/ Peter Mayer

Miliónové obraty, stovky tisíc klientov a vlaky a autobusy žltej farby. Takto sa dá charakterizovať spoločnosť Student Agency českého podnikateľa Radima Jančuru. Najnovšie sa špekuluje o tom, že sa Jančura chce svojej prvej firmy zabezpečujúcej služby predaja cestovných lístkov, leteniek a dovoleniek zbaviť, a venovať sa len žltým vlakom a autobusom.

Ak by Jančura Student Agency skutočne predal, išlo by o biznis za miliardu českých korún. „Student Agency má na trhu stabilné postavenie a výška odpredaja ešte nemusí byť konečná,“ tvrdí finančný analytik spoločnosti Capital Markets Lukáš Baloga.


Student Agency zahmlieva
České Hospodárske noviny ako dôkaz o predaji Student Agency uvádzajú dokument, ktorý obsahuje ponuku pre možných investorov. Z materiálu sa podľa nich dá na základe prevádzkového zisku odhadnúť rámcová dohoda transakcie. Pohybovať by sa mala na úrovni jednej miliardy českých korún, čo je v prepočte takmer 39 miliónov eur. Len minuloročné tržby predstavovali takmer polovicu odhadovanej ceny spoločnosti. Ak by sa obchod podaril, Jančurovi by zostala z jeho pôvodného biznisu iba vlaková a autob

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.