Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2018, 00:00

Kontroverznú stavbu pod Mostom SNP už skontrolovali úrady

Kontroverznú stavbu pod Mostom SNP už skontrolovali úrady
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Kritizovanú stavbu pod bratislavským mostom SNP už skontrolovali úrady. Magistrát hlavného mesta totiž nariadil štátny stavebný dohľad, ktorý situáciu prešetril. „Kontrola bola vykonaná priamo v mieste stavby. Hlavné mesto si počká na výsledky a na základe nich bude konať,“ tvrdí pre HN hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer. V tejto súvislosti primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal vyhlásil, že ak sa potvrdia zásahy nad rámec povolení, ktoré mala firma Zemeguľa na opravu havarijného stavu, nie je vylúčené vypovedanie nájomnej zmluvy. Práve spoločnosť Zemeguľa totiž má predmetný priestor v prenájme spolu s reštauráciou Ufo a zrealizovala stavebné úpravy pod mostom. „Je neprístupné, aby Zemeguľa konala nad rámec vydaných povolení. Preto hlavné mesto v tejto veci aktívne komunikuje so stavebným úradom v Petr

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.