Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.05.2018, 20:16

Sú známe prvé detaily o novom Apolle na Mlynských nivách

Novú podobu budovy by mal developer predstaviť v najbližších dňoch.

Sú známe prvé detaily o novom Apolle na Mlynských nivách
Zdroj: HNtelevízia

Pred dvoma rokmi developerská spoločnosť HB Reavis oznámila, že budovu Apollo Business Center I na bratislavských Mlynských nivách, ktorá mala vážne statické problémy, zbúra a nahradí novou. V súčasnosti developer predložil zámer búrania a novej výstavby na posúdenie štátnym orgánom. Informoval o tom týždenník Trend.

Firma HB Reavis plánuje po zbúraní pôvodného Apolla I výstavbu novej budovy. Navrhnúť by ju malo britské štúdio Make Architects. Podľa dokumentácie na projekte pracuje aj domáci ateliér Siebert Talaš.

Na pozemku s rozlohou takmer 1,3 hektára vyrastie nová budova, ktorá zaberie namiesto súčasných 10 368 len 8 264 štvorcových metrov. Mala by však byť o jedno nadzemné podlažie vyššia.

Celková podlahová plocha narastie na 61 600 m2 zo súčasných 57 600 m2. Prenajímateľná plocha kancelárií dosiahne 47 300 m2, obchodov 4 140 m2 a gastro prevádzok 500 m2.

V objekte by sa malo nachádzať 454 podzemných parkovacích miest a 30 vonkajších stojísk. Plocha zelene má zostať nezmenená. Pri vstupoch do budovy majú byť umiestnené cyklostojany.

Dopravný prístup je navrhnutý z Mlynských nív a Turčianskej ulice. 

„Z urbanistického hľadiska navrhovaný objekt rešpektuje polohu pôvodnej polyfunkčnej budovy Apollo I. Nadväzuje na regulovanú uličnú čiaru tvorenú jestvujúcimi budovami. Objekt je navrhnutý vo forme členenej blokovej zástavby vytvorenej osempodlažnými hmotami s technickým podlažím prepojenými komunikačným krčkom. Tvarovanie hmôt vytvára vnútorné átrium. Objekt má technické čiastočne ustupujúce podlažie,“ píše sa v dokumentácii.

„Dizajn fasády je tvorený hlavne presklenou fasádou, ktorá svojím rytmom a členením rešpektuje budúce flexibilné dispozičné riešenie kancelárií. Presklené plochy sa objavujú aj v parteri – v časti obchodov a gastro prevádzok v kombinácii s plnými plochami s veľkoplošnými obkladmi. Vstupy sú zvýraznené presklenými plochami a prečnievajúcimi tvarmi markíz,“ uvádza ďalej dokumentácia. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.