Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.05.2018, 00:00

Jaguar už vyrába. Jeho vozidlá idú do šrotu

Automobilka v prípade oficiálneho štartu výroby hovorí o jeseni, podľa informácií HN je štart naplánovaný skôr.

Jaguar už vyrába. Jeho vozidlá idú do šrotu
Zdroj: Jaguar Land Rover

Obrovské haly, zmes prachu, vysypaného kameňa a čerstvého asfaltu. To sú veci, ktoré sme si po príchode do areálu štvrtej automobilky všimli ako prvé. Okolo novopostaveného logistického skladu, montážne, lakovne a karosárne prechádzame do srdca výrobného závodu doslova cestou i necestou. Tam, kde bola iba nedávno poľnohospodárska pôda, vyrástol na zelenej lúke závod na výrobu automobilov. Obyvatelia okolitých dedín boli odjakživa zvyknutí, že na susedné obce krížom dovideli. Dnes sa pozerajú na obrovské sivé steny výrobných hál, ktorých okolie je popretkávané asfaltovými cestami, či iba provizórnymi násypmi kameňa.

Všade vôkol vidíme stavebné stroje a v májovom tridsaťstupňovom teple sa aj po takmer dvoch rokoch od začiatku výstavby stále pražia pracovníci v ťažkej obuvi, reflexných vestách a helmách.

Čaká sa na kolaudáciu
Po príchode do priestorov tréningového centra nás čaká krátka inštruktáž o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, a dostávame plnú výbavu štandardného výrobného pracovníka. „Niektoré budovy stále nie sú skolaudované, a preto sa všetci musíme správať ako na stavbe,“ vysvetľuje pracovníčka zodpovedná za bezpečnosť v rámci objektu.Následne vyzbrojení nasadáme do autobusu a obhliadame si areál. Ten bol aj napriek veľkej ploche naplno využitý. Budovy s viac ako tisíc robotmi sú na rozlohe takmer 300-tisíc štvorcových metrov a areál disponuje aj parkoviskom pre tritisíc vozidiel, skúšobnou dráhou pre nové vozidlá i pr

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.