Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.05.2018, 00:00

Bratislava nemá ani jedno záchytné parkovisko. Mesto to chce zmeniť

V hlavnom meste nie je ani jedno záchytné parkovisko. Najväčšie sú len komerčné.

Veľké množstvo áut, rozsiahle kolóny či nekonečné hľadanie parkovacieho miesta. Toto je dopravná realita v hlavnom meste. Magistrát Bratislavy aktuálne informuje, že má vypracovanú štúdiu umiestnenia záchytných parkovísk a parkovacích domov.


Vytypované lokality
„Hlavné mesto je veľmi výrazne zaostalé v problematike parkovísk,“ hovorí pre HN dopravný analytik Jozef Drahovský. Tiež potvrdzuje, že Bratislava jednoznačne potrebuje záchytné parkoviská, pričom v iných mestách okolitých krajín sú samozrejmosťou. Hlavné mesto totiž v súčasnosti nemá žiadnu plochu na odstavenie auta, ktorú by vodiči po príchode do mesta mohli využiť a spoľahlivo prestúpiť na hromadnú dopravu. Drahovský tvrdí, že dopravné informačné tabule navádzajú vodičov len na parkoviská pri Ikei v Ružinove, Tescu v Lamači či do Auparku. Podľa analytika však majú skôr komerčný charakter a informujú, že sú určené pre zákazníkov.


Zlepšenie dopravy bola prioritná téma rokovania primátora Iva Nesrovnala so županom bratislavského kraja Jurajom Drobom. Hlavné mesto ma mať vypracovanú štúdiu záchytných parkovísk, ktorá obsahuje informácie o možnosti budovania parkovacích domov. Jej cieľom bolo navrhnúť potenciálne územia pre zavedenie systému Park a

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.