Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2018, 23:07

Obchvat umožní právnikom zarobiť viac

Na právne služby súvisiace so stavbou potreboval rezort dopravy doteraz šesť miliónov. Peniaze sa minuli o pol roka skôr, než sa očakávalo.

Obchvat umožní právnikom zarobiť viac
Zdroj: TASR

Na množstvo uchádzačov o výstavbu obchvatu a zmenu zákona doplatí štát miliónom. Ministerstvo dopravy sa pred necelým mesiacom dohodlo o uzatvorení dodatku k zmluve s konzorciom, ktoré zabezpečuje právne a poradenské služby pri výstavbe obchvatov Bratislavy a Banskej Bystrice. Peniaze zinkasuje trojica firiem na čele so spoločnosťou PricewaterhouseCoopers Slovensko. Zmluva má pritom platnosť len do septembra tohto roka. S jej predĺžením sa vraj neráta.

Hrozili vysoké pokuty
Zmluvu na právne, poradenské a technické práce na obchvatoch Bratislavy a Banskej Bystrice uzatvoril rezort dopravy so spomínaným konzorciom ešte v roku 2014. Vtedy sa obe strany dohodli, že zmluvná suma neprekročí šesť miliónov eur. Situácia v Bratislave sa však medzičasom skomplikovala. Pre meškajúce vysporiadanie pozemkov na realizáciu projektu D4/R7 po

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.