Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2018, 23:29

Kraje si pýtajú od štátu milióny na opravy ciest

Vlastný rozpočet ani eurofondy problémy s cestami úplne nevyriešia. Župní poslanci sa preto obracajú s pomocou na vládu.

Kraje si pýtajú od štátu milióny na opravy ciest
Zdroj: TASR

Župy si pýtajú na opravu ciest milióny navyše. Kým vláda na výjazdovom rokovaní v banskobystrickom regióne hovorila predovšetkým o výstavbe diaľnic, samosprávy opakovane poukazujú na stav ciest druhej a tretej triedy. Tie majú vo vlastnej správe, no popri ďalších výdavkoch im na rekonštrukciu infraštruktúry nezostáva dosť peňazí.


Veľa ciest, málo peňazí
Na žalostný stav regionálnych komunikácií dlhodobo upozorňujú primátori, starostovia, krajskí aj mestskí poslanci z iniciatívy Cesty pre Slovensko. Tvrdia, že situácia zašla tak ďaleko, že okrem atraktivity regiónu znižujú cesty aj bezpečnosť premávky. V dezolátnom stave je aj množstvo menších mostov. Najvypuklejší problém je v banskobystrickom kraji. Krajský poslanec a syn župana Ondrej Lunter pre HN vyčíslil, že v kraji je potrebné zrekonštruovať približne tisíc kilometrov ciest druhej a tretej triedy. V celej župe je ich pritom len niečo vyše tritisíc. „V tomto roku sme na rekonštrukci

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.