Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2018, 11:47

Najvyšší obytný vežiak v Bratislave sa stane realitou. Klingerka dostala povolenia

Základom prác bude dôkladné vyčistenie prostredia bývalej priemyselnej lokality.

Najvyšší obytný vežiak v Bratislave sa stane realitou. Klingerka dostala povolenia
Zdroj: JTRE

Developer J&T Real Estate (JTRE) získal územné rozhodnutie na výstavbu obytného vežiaka "Klingerka", ktorý má byť podľa developera najvyšším určeným na bývanie v Bratislave.

"V týchto dňoch sa začalo s prípravnými prácami. Tie sa budú v nadchádzajúcich mesiacoch zameriavať najmä na dôkladné vyčistenie územia," píše v tlačovej správe developer. Vežiak sa bude nachádzať na Prístavnej ulici v Ružinove v blízkosti projektov Eurovea, Panorama City a Sky Park. 

​„Ako developer už máme skúsenosť s výstavbou v blízkej lokalite a k odstraňovaniu týchto environmentálnych záťaží pristupujeme veľmi zodpovedne,“ hovorí Pavel Pelikán z JTRE. „Najbližšie mesiace budeme pracovať na dekontaminácii znečistenej zeminy, čo budeme realizovať v spolupráci s renomovanou firmou EBA.“  

Klingerka bude tvorená z dvoch budov. Prvou bude bytová veža, ktorá sa s 35 podlažiami stane najvyššou obytnou budovou v Bratislave. Druhou bude administratívna budova. Obe budú podľa developera prepojené parkovacím domom s kapacitou 580 miest. Ďalších sto miest developer vybuduje vonku. 

JTRE v okolí projektu vybuduje aj veľký verejný park. "Park je veľmi dôležitým prvkom pri tvorbe kvalitného mestského prostredia a umožňuje ideálny „hmotový“ prechod od plánovanej zástavby voči existujúcim rodinným domom. Samozrejmosťou bude rozsiahla zelená strecha na parkovacom dome," píše developer. 

Developer spustil predaj bytov už na jar minulého roka. Z celkovej kapacity 380 dvoj, troj a štvorizbových bytov sa podľa JTRE predalo už viac ako 65 percent. Ceny začínali pri 134-tisíc eur za byt, najdrahší byt v komplexe mal cenovku viac ako 600-tisíc eur.

Dokončenie JTRE odhaduje na rok 2021.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.