Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.06.2018, 00:00

Hlavná stanica otvorí nové priestory

Na Hlavnej stanici v Bratislave otvoria toto leto novú čakáreň aj podchod. Ďalšie rekonštrukcie sú otázne, debatuje sa totiž o jej premiestnení.

Hlavná stanica otvorí nové priestory
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Označujú ju za hanbu Slovenska, sťažujú sa na ňu miestni aj turisti. Viac ako desaťročie chátrala v prenájme. Od tohto leta bude Hlavná stanica v Bratislave o krok bližšie k 21. storočiu.

Nápor cestujúcich odľahčí nový podchod, tešiť sa môžu aj ľudia s batožinou či imobilní. Avšak úplne nového šatu sa stanica tak skoro nedočká. A to platí aj o námestí pred ňou.

Otvoria nové priestory

„Železnice realizujú od decembra zásadné rekonštrukčné práce v budove Hlavnej stanice. V historickej časti budovy sme nahradili niekdajšiu reštauráciu novou čakárňou s modernými informačnými tabuľami a pripojením na internet,“ uviedla pre HN hovorkyňa ŽSR Martina Pavlíková.

V súčasnosti cestujúci často čakajú na schodoch vo vstupnej hale, pretože v pôvodnej čakárni na poschodí sa zvyknú zdržiavať bezdomovci. „Druhou zmenou bude zrekonštruovaný služobný podchod, ktorý bude po novom slúžiť cestujúcim. Zabezpečí bezbariérový prístup na nástupištia a zároveň očakávame, že výrazne odľahčí zvyšné tri podchody,“ dodala Pavlíková. Nové priestory Hlavnej stanice plánujú železničiari slávnostne otvoriť v priebehu letných prázdnin. Práce však budú pokračovať aj naďalej.

Debatuje sa o náhrade

Hlavná stanica dáva svojou polohou žel

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.