Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.06.2018, 11:11

Šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne odmietol, že by mal odísť z funkcie

Miroslav Kočan zastáva funkciu generálneho riaditeľa od mája 2016.

Šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne odmietol, že by mal odísť z funkcie
Zdroj: TASR

Šéf štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Miroslav Kočan v piatok odmietol, že by mal odísť zo svojej funkcie. Reagoval tak na medializované informácie o jeho konci v najväčšej zdravotnej poisťovni.

"V poslednom čase je viacero špekulácií. Generálneho riaditeľa menuje a odvoláva úradujúci minister zdravotníctva. Samozrejme, po tom, čo pán Drucker odišiel zo zdravotníctva, potom úplne z vlády, som hneď kontaktoval novú pani ministerku, či mám jej dôveru. Zatiaľ je plne spokojná s mojou prácou a žiadne úvahy, že by som mal skončiť, z tejto strany nejdú," povedal Kočan. Informácie podľa jeho slov pochádzajú z médií a "rečí", ale on také nemá.

O odchode šéfa VšZP informovali koncom mája Hospodárske noviny. Kočan zastáva funkciu generálneho riaditeľa od mája 2016. O jeho odchode sa v zdravotníckych kuloároch hovorilo už viackrát, informácie sa nikdy nepotvrdili.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.