Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.06.2018, 00:00

Kto chce opraviť vozne, musí prísť k Poórovi

Národný dopravca vyhlásil súťaž s netradičnou podmienkou. Podľa analytika zvýhodňuje spoločnosť známeho veľkopodnikateľa.

Kto chce opraviť vozne, musí prísť k Poórovi
Zdroj: TASR

Dvanásť vozňov z konca 80. rokov sa bude opravovať v areáli firmy podnikateľa Vladimíra Poóra. Železničná spoločnosť Slovensko vyhlásila súťaž, v ktorej od víťaza požaduje, aby prišiel pracovať do priestorov ŽOS Trnava. Dôvod je jednoduchý – ŽOS Trnava má s národným dopravcom uzatvorenú rámcovú zmluvu na revízne opravy tých istých vozňov.


Súbežné opravy
Zmluvu na drobné opravy vozňov uzatvorila ZSSK pred necelým rokom. ŽOS Trnava vo vagónoch kontroluje podvozky, lakuje a natiera ich rámy, prípadne upravuje exteriér. Rozsah prác už národný dopravca nepovažuje za dostačujúci, a preto vyhlásil súťaž na kompletnú modernizáciu. „Interiér uvedených vozňov je po približne 25 až 30 rokoch prevádzky morálne a fyzicky opotrebovaný. Oprava interiéru v rozsahu R2 (revíznych opráv, pozn. red.)

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.