Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.06.2018, 13:11

Ryanair začína lietať z Košíc. Do Londýna ponúka zvýhodnené ceny

Lety do Londýna sú súčasťou letného letiskového poriadku v roku 2019.

Ryanair
Zdroj: Reuters

Najväčšia letecká spoločnosť v Európe Ryanair dnes oznámila, že spúšťa svoju novú leteckú linku z letiska Košice. Lietať sa bude trikrát do týždňa do Londýna Southend.

Prvý let je naplánovaný na 2.4.2019 ako súčasť nového letného letiskového poriadku v roku 2019, píše sa v tlačovej správe spoločnosti.

"Spoločnosť Ryanair s radosťou oznamuje našu prvú linku z Košíc do Londýna Southend začínajúcu v apríli 2019, ktorá bude prevádzkovaná trikrát týždenne ako súčasť nášho letného letového poriadku. Do predaja ponúkame letenky za zvýhodnené ceny od 24,99€ na lety od apríla 2019," povedala manažérka predaja a marketingu spoločnosti Ryanair pre Strednú Európu a Balkán Olga Pawlonka. 

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice je veľmi rád, že v Košiciach môžu privítať najnovšieho partnera. 

"Linka do Londýna je dlhodobo našou najúspešnejšou destináciou, ktorá má stále vysoký rastový potenciál, keďže aktuálne alokovaná kapacita nie je postačujúca a nepokrýva celkový dopyt zo strany cestujúcich. Linka spájajúca Košice s letiskom Londýn Southend otvára množstvo príležitostí pre tisícky Slovákov žijúcich v Anglicku, pre obyvateľov z našej širokej spádovej oblasti a pre turistov z Londýna a jeho okolia, aby mohli objavovať krásy nášho mesta i celého východného Slovenska," povedal Tmej.

Výkonný riaditeľ letiska Košice ďalej dodal, že "v máji 2019 sa na Slovensku budú konať Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a tím Spojeného Kráľovstva odohrá svoje zápasy v základnej skupine práve v Košiciach. Britskí hokejoví fanúšikovia tak môžu využiť aj toto nové spojenie a prísť podporiť svoje národné mužstvo do Košíc.“

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.