Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2018, 10:55 Aktualizované dňa 14.06.2018 o 12:16

Pellegrini pripravuje opatrenia pre Volkswagen. Premiér skritizoval pomery na Slovensku

Volkswagen je podľa premiéra jeden z najvýznamnejších zamestnávateľov na Slovensku a tak k nemu treba aj pristupovať.

Premiér Peter Pellegrini spolu s ministrom hospodárstva Petrom Žigom a ministrom financií Petrom Kažimírom navštívili závod automobilky Volkswagen v Bratislave. Pellegrini túto návštevu odôvodnil tým že, je nevyhnutné tomuto veľkému zamestnávateľovi venovať zvýšenú pozornosť. 

Ako uviedol Pellegrini, vláda sa bude snažiť spraviť všetko pre to, aby Volkswagenu pomohla, pretože je "výkladnou skriňou slovenského priemyslu." Vláda preto pripravila špeciálne opatrenia, ktoré by mali závodu pomôcť, aby tu "naďalej zostal a investoval."

Ako jeden z problémov Pellegrini uviedol nedostatok pracovníkov, ktorý vláda Volkswagenu pomôže riešiť vyčlenením desiatich miliónov eur na rekvalifikáciu pracovníkov.

Rovnako vláda umožní Volkswagenu navýšiť kvótu na zamestnávanie cudzincov. Podľa Pellegriniho bude tento prísun ľudí riadený a pod kontrolou, celkové počty majú byť v stovkách zamestnancov.

Zamestnávanie cudzincov Pellegrini obhajoval aj tým, že "existujú pozície, ktoré už Slováci nechcú vykonávať." Podľa premiéra ide o nový trend, s ktorým sa Slovensko musí vysporiadať.

Ďalším problémom Volkswagenu je podľa Pellegriniho nedostatočná infraštruktúra v okolí závodu. Vláda pomôže urýchliť proces výstavby cesty, ktorá by obišla závod a kruhovým objazdom by sa napojila na existujúcu infraštruktúru. 

Pri tejto príležitosti premiér skritizoval aj systém, aký na Slovensku funguje. "Ja nemôžem tolerovať, že všetky procesy na Slovensku trvajú tak dlho, že by tá cesta nebola hotová ešte v roku 2021," dodal premiér.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.