Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2018, 00:00

Firmy sa zaviazali šetriť energie. O 20 percent

K záväzku sa prihlásil tucet významných spoločností na Slovensku.

Firmy sa zaviazali šetriť energie. O 20 percent
Zdroj: Peter Mayer

Napriek tomu, že od začiatku milénia do roku 2015 Slovensko znížilo energetickú spotrebu o viac ako polovicu, stále je to málo. Patríme totiž k siedmim krajinám s najvyšším odberom energií v Únii. A to sa nepáči ani nášmu rezortu hospodárstva.

S firmami preto včera podpísalo dohody o šetrení, konkrétne o 20 percent. K záväzku znížiť energetickú náročnosť sa prihlásili také spoločnosti ako Volkswagen, Slovnaft, U. S. Steel Košice, PSA Peugeot Citroën Slovakia či Duslo. Jedna z dohôd hovorí o poskytovaní informácií o konkrétnych opatreniach, ktoré sa podarilo zrealizovať, druhá je samotným záväzkom firiem k dosahovaniu konkrétnych čísel na najbližšie roky. Ich plnenie bude platiť do roku 2020.


Páči sa „dobrovoľnosť“

„Starostlivosť a ochrana životného prostredia sú dôležitou súčasťou stratégie spoločnosti Volkswagen Slovakia, ako aj celokoncernovej stratégie Think Blue. Factory.,“ vyjadril sa Michal Ambrovič, hovorca Volkswagen Slovakia. Zároveň dodal, že pri samostatnej realizácii sa automobilka riadi princípmi manažmentu ochrany životného prostredia a odpadového hospodárstva. Za posledných osem rokov firma ušetrila 25 percent energie a v rámci novej iniciatívy plánuje ušetriť ďalších 20.

Ako uviedol Petr Bláha, generálny riaditeľ Dusla, ich cieľom bude najmä zníženie výrobných

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.