Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2018, 00:00

Jančurovu srdcovku chcú veľkí investori

Kúpna cena cestovnej kancelárie sa odhaduje na takmer 40 miliónov eur.

S biznisom začínal ako vysokoškolák a svojej srdcovej záležitosti sa podľa vlastných slov len tak nechce vzdať. Šéf cestovnej kancelárie Student Agency i žltých autobusov a vlakov RegioJet Radim Jančura pre HNtelevíziu potvrdil, že okolo jeho cestovnej kancelárie sa krútia rôzni investori. „Povedal by som, že nepredávame, ale ak príde zaujímavá ponuka, všetko je na predaj,“ potvrdil pre HN Jančura.

Biznis za milióny
Odhady o hodnote cestovnej kancelárie sa zhodujú na úrovni jednej miliardy českých korún, čo je v prepočte takmer 39 miliónov eur. Podľa odborníkov by rozhodne nemuselo ísť o poslednú sumu, keďže polovicu z tejto ceny Student Agency generuje na tržbách ročne. „Firma má na trhu stabilné postavenie. Výška odpredaja spoločnosti preto nemusí byť konečná,“ tvrdí analytik Capital Markets Lukáš Baloga.

Jančura potvrdil, že v posledných rokoch sa objavujú investori, ktorí by chceli Student Agency odkúpiť. Má ísť pritom aj o globálnych hráčov. „Vzhľadom na to, že je dobré obdobie na predaj

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.