Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2018, 10:56 Aktualizované dňa 15.06.2018 o 12:57

Významnú investíciu v Bratislave brzdí mesto. Projekt za 400 miliónov stojí niekoľko rokov

Celková investícia by sa mala vyšplhať na úroveň 400 miliónov eur a zamestnať takmer dvetisíc ľudí.

O dodávateľskom parku Centrop, ktorý by mal vyrásť v bezprostrednej blízkosti bratislavského Volkswagenu sa hovorilo už viackrát, avšak s výstavbou sa stále nezačalo. Projekt, ktorý doteraz počas siedmich rokov v rámci prípravy zhltol už viac ako 160 miliónov eur, je stále bez výsledku a investori začínajú strácať trpezlivosť.

V rámci zámeru už bola schválená urbanistická štúdia a podľa investora stačí už len formálne zmeniť územný plán, ktorý stojí na magistráte mesta. To sa ale roky nedarí. Investor preto žiada o pomoc na ministerstve.

Požiadal preto o štatút významnej investície, v dôsledku čoho dúfa v rýchlejšie a ústretovejšie jednanie. Už od roku 2013 totiž čaká na magistrát, kým na území zmení územný plán.

Územie by malo slúžiť najmä subdodávateľom pre Volkswagen, ktorí majú systém dodávateľsko-odberateľských vzťahov na báze just in time a just in sequence. V úspech investície dúfa aj samotný Volkswagen, ktorý svoju náklonnosť vyjadril už tromi podpornými listami.

Práve vďaka tomuto projektu by podľa investora mohli dodávatelia ušetriť množstvo nákladov i času. Centralizácia skladových priestorov by podľa neho odťažila aj životné prostredie a dopravu v okolí.

Celková investícia by sa mala vyšplhať na úroveň 400 miliónov eur a zamestnať takmer dvetisíc ľudí. Dodávateľský park Centrop je rozdelený na 4 sektory, ktoré sú rozdelené vzhľadom na časovanie výstavby na jednotlivé podsektory. V rámci dvoch základných funkcií je dominatná výrobno-skladová, tvorená halami a druhou je technologická, určená pre služby, školstvo, vývoj, vedu a výskum.

O spoločnosti Centrop
Spoločnosť Centrop vlastní pozemky v lokalite Záhorská Bystrica a Devínska Nová Ves v celkovej výmere cca 270 hektárov. Do výkupov týchto pozemkov zainvestovala skupina investorov, združených v holdingu Bratislava Greenfields Holding, viac ako 104 miliónov eur. Manažérsky je spoločnosť vedená konateľom Martinom Drázským a Marekom Chatrným.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.